Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

17 tysięcy osób wzięło udział w Poland Business Run. Pobiegli, by pomóc osobom po amputacjach kończyn

17 tysięcy osób wzięło udział w Poland Business Run. Pobiegli, by pomóc osobom po amputacjach kończyn

Poland Business Run jednocześnie odbył się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Ulicami największych polskich miast w sumie pobiegło prawie 17 tysięcy osób. Dzięki Poland Business Run do tej pory udało się pomóc ponad 60 osobom po amputacjach kończyn.

Są to między innymi podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Podczas tegorocznej edycji imprezy udało się zebrać 1,1 mln zł.

– Idea jest taka, aby pomóc osobom po amputacjach kończyn. W tym roku w Warszawie pomagamy podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz Fundacji AMP Active. Są to osoby, które na skutek różnych wypadków losowych zostały poddane amputacjom, pomagamy szczególnie młodym osobom wrócić do aktywnego życia – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Stefaniak, dyrektor Poland Business Run w Warszawie.

Osoby po amputacjach kończyn często nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Borykają się nie tylko z odrzuceniem społecznym, ale również z problemami finansowymi. Poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Marzą o tym, by normalnie funkcjonować, kontynuować naukę, podjąć satysfakcjonującą pracą, swobodnie iść na zakupy, zejść po schodach, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać.

– Dla mnie ten bieg oznacza na pewno wielką pomoc. Zakup na własną rękę protezy, którą otrzymam dzięki uczestnikom biegu, to bardzo duży wydatek. Przeciętnego człowieka nie stać na to, żeby wydać te pieniądze tak po prostu, więc takie imprezy są jak najbardziej potrzebne. Chciałbym podróżować i mam nadzieję, że w końcu będę mógł pójść w góry, w ich najwyższe partie. Mam w planach pojechać w Alpy i zabrać moją dziewczynę w najdalsze zakątki świata – mówi Mateusz Wojciechowski, jeden z beneficjentów tegorocznego Poland Business Run w Warszawie.

Anna Dereszowska, ambasadorka Poland Business Run, przyznaje, że choć lubi adrenalinę i smak rywalizacji, to w tym przypadku sportowe wyniki nie są najważniejsze:

– Wspieram Poland Business Run i uważam, że to fantastyczny pomysł. Można robić coś dobrego dla siebie biegając, a jednocześnie pomagać innym, bo cel jest niezwykle szczytny – zbieramy pieniądze na protezy dla osób po amputacjach kończyn. Tych osób wbrew pozorom jest bardzo dużo, często są to młodzi ludzie i to porusza nasze serca – mówi aktorka.

Dereszowska podkreśla także, że zawsze z przyjemnością przyłącza się do akcji, których adresatem jest drugi człowiek.

– Jeśli tylko można, to trzeba pomagać. I choć wymaga to poświęcenia własnego czasu, który mogłabym spędzić np. z rodziną, mam ogromną satysfakcję, będąc tutaj z wszystkimi biegającymi. Dają mi niesamowitą energię i radość, którą w sobie niosą – przyznaje Anna Dereszowska.

Aktorka już drugi raz wzięła udział w projekcie Poland Business Run w Warszawie.

– Motywacje są różne, ale przede wszystkim mam taką cichą nadzieję, że dzięki udziałowi w Poland Business Run staję się lepszym człowiekiem. Jeśli mogę wykorzystać moją popularność w szczytnym celu, to pomaganie osobom po amputacjach kończyn w ich powrocie do aktywnego życia jest bez wątpienia jednym z nich i do tego pomagania gorąco państwa zachęcam. Czasem w codziennym biegu zapominamy o tym, że tak naprawdę nasze wygórowane potrzeby są czymś zupełnie śmiesznym w porównaniu z tym, jak radzą sobie w życiu i czego potrzebują osoby będące chociażby pod opieką Fundacji Poza Horyzonty czy Fundacji AMP Active – podkreśla Anna Dereszowska.

Środki zebrane podczas charytatywnego biegu zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacji Amp Active, Fundacji Katarzyny Rogowiec AVANTI oraz Stowarzyszeniom Unicorn i Pierwszy Krok.

- newseria.pl, fot. Cellule Communication
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Łodzianie na międzynarodowych regatach

Łodzianie na międzynarodowych regatach

2017-03-28 07:55:18

Studenci Politechniki Łódzkiej będą reprezentować Polskę na Międzynarodowych Regatach Akademickich we Francji. Popłyną pod patronatem prezydent Hanny Zdanowskiej. Z rąk wiceprezydenta Wojciecha Rosickiego otrzymali łódzką flagę. - Niech ta łódzka bandera przyniesie wam powodzenie - mówił wiceprezydent na spotkaniu z młodzieżą.


Trening piłkarzy Nawałki na strzelnicy KGP

Trening piłkarzy Nawałki na strzelnicy KGP

2017-03-24 00:11:32

Piłkarska reprezentacji Polski przygotowująca się do meczu eliminacyjnego Mistrzostw Świata z Czarnogórą, czwartkowy trening strzelecki przeprowadziła na… krytej strzelnicy Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej w Warszawie.


Sportowy weekend w Warszawie

Sportowy weekend w Warszawie

2017-03-17 19:05:47

Weekend, 18-19 marca, upłynie pod znakiem koszykówki, tenisa stołowego i pływania. Sportowe zawody odbywać się będą w Wawrze i na Ursynowie.


Lekkoatletyka: Policjantka z Wrocławia najlepsza w 7. Biegu na Szczyt Rondo 1

Lekkoatletyka: Policjantka z Wrocławia najlepsza w 7. Biegu na Szczyt Rondo 1

2017-03-16 10:24:24

W sobotę 11 marca w Warszawie w budynku Rondo 1 odbył się 7. Bieg na Szczyt Rondo 1, w którym st. sierż. Anna Ficner z Wydziału Konwojowego KWP Wrocław, członkini Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Lekkoatletyce, pomimo mocnej rywalizacji zawodniczek wywalczyła 1 miejsce w klasyfikacji kobiet.


Ruszyła sprzedaż biletów na mecz reprezentacji Polski U-21 z Czechami

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz reprezentacji Polski U-21 z Czechami

2017-03-14 08:17:02

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz reprezentacji Polski do lat 21 z Czechami, który odbędzie się 27 marca 2017 roku o godzinie 17:00 w Kielcach. Wejściówki po raz pierwszy są do kupienia przez portal Łączy Nas Piłka.


Medaliści Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie wrócili do Polski

Medaliści Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie wrócili do Polski

2017-03-08 01:49:02

6 marca w hotelu Courtyard Warsaw Airport odbyło się spotkanie z medalistami 34. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Belgrad 2017. Zawodnikom pogratulowali Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki oraz Podsekretarz Stanu w MSiT Jan Widera.


Zapisz się na wiosenne Grand Prix Żoliborza

Zapisz się na wiosenne Grand Prix Żoliborza

2017-03-06 08:56:48

Wiosna na Żoliborzu rozpocznie się biegowo. Cykl Grand Prix Żoliborza składać się będzie z trzech wydarzeń. Odbędą się one 12 kwietnia, 10 maja i 7 czerwca. Obok biegów dla dorosłych przygotowano również zmagania sportowe młodzieży. Rozpoczęły się zapisy.


Biofarm Basket Junior U20 zdobywcą brązowego medalu Mistrzostw Polski !

Biofarm Basket Junior U20 zdobywcą brązowego medalu Mistrzostw Polski !

2017-03-02 10:32:05

W miniony weekend Biofarm Basket Junior Poznań brał udział w Mistrzostwach Polski do lat 20, na których zdobył 3. miejsce, ustępując jedynie wrocławskim faworytom – Śląskowi oraz WKK.


Trening ogólnorozwojowy w longboardingu

Trening ogólnorozwojowy w longboardingu

2017-02-17 13:18:01

Dlaczego trening ogólnorozwojowy w longboardzie jest ważny?


KKS Lech Poznań – Sukces w Warszawie. INEA Stadion otwarty na półfinał Lech – Pogoń

KKS Lech Poznań – Sukces w Warszawie. INEA Stadion otwarty na półfinał Lech – Pogoń

2017-02-16 17:12:58

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przychyliła się do wniosku o darowanie kary zakazu rozgrywania meczów Pucharu Polski przy zamkniętych dla kibiców trybunach, która została nałożona na klub po finale zeszłorocznej edycji tych rozgrywek.