Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

17 tysięcy osób wzięło udział w Poland Business Run. Pobiegli, by pomóc osobom po amputacjach kończyn

17 tysięcy osób wzięło udział w Poland Business Run. Pobiegli, by pomóc osobom po amputacjach kończyn

Poland Business Run jednocześnie odbył się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Ulicami największych polskich miast w sumie pobiegło prawie 17 tysięcy osób. Dzięki Poland Business Run do tej pory udało się pomóc ponad 60 osobom po amputacjach kończyn.

Są to między innymi podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Podczas tegorocznej edycji imprezy udało się zebrać 1,1 mln zł.

– Idea jest taka, aby pomóc osobom po amputacjach kończyn. W tym roku w Warszawie pomagamy podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz Fundacji AMP Active. Są to osoby, które na skutek różnych wypadków losowych zostały poddane amputacjom, pomagamy szczególnie młodym osobom wrócić do aktywnego życia – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Stefaniak, dyrektor Poland Business Run w Warszawie.

Osoby po amputacjach kończyn często nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Borykają się nie tylko z odrzuceniem społecznym, ale również z problemami finansowymi. Poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Marzą o tym, by normalnie funkcjonować, kontynuować naukę, podjąć satysfakcjonującą pracą, swobodnie iść na zakupy, zejść po schodach, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać.

– Dla mnie ten bieg oznacza na pewno wielką pomoc. Zakup na własną rękę protezy, którą otrzymam dzięki uczestnikom biegu, to bardzo duży wydatek. Przeciętnego człowieka nie stać na to, żeby wydać te pieniądze tak po prostu, więc takie imprezy są jak najbardziej potrzebne. Chciałbym podróżować i mam nadzieję, że w końcu będę mógł pójść w góry, w ich najwyższe partie. Mam w planach pojechać w Alpy i zabrać moją dziewczynę w najdalsze zakątki świata – mówi Mateusz Wojciechowski, jeden z beneficjentów tegorocznego Poland Business Run w Warszawie.

Anna Dereszowska, ambasadorka Poland Business Run, przyznaje, że choć lubi adrenalinę i smak rywalizacji, to w tym przypadku sportowe wyniki nie są najważniejsze:

– Wspieram Poland Business Run i uważam, że to fantastyczny pomysł. Można robić coś dobrego dla siebie biegając, a jednocześnie pomagać innym, bo cel jest niezwykle szczytny – zbieramy pieniądze na protezy dla osób po amputacjach kończyn. Tych osób wbrew pozorom jest bardzo dużo, często są to młodzi ludzie i to porusza nasze serca – mówi aktorka.

Dereszowska podkreśla także, że zawsze z przyjemnością przyłącza się do akcji, których adresatem jest drugi człowiek.

– Jeśli tylko można, to trzeba pomagać. I choć wymaga to poświęcenia własnego czasu, który mogłabym spędzić np. z rodziną, mam ogromną satysfakcję, będąc tutaj z wszystkimi biegającymi. Dają mi niesamowitą energię i radość, którą w sobie niosą – przyznaje Anna Dereszowska.

Aktorka już drugi raz wzięła udział w projekcie Poland Business Run w Warszawie.

– Motywacje są różne, ale przede wszystkim mam taką cichą nadzieję, że dzięki udziałowi w Poland Business Run staję się lepszym człowiekiem. Jeśli mogę wykorzystać moją popularność w szczytnym celu, to pomaganie osobom po amputacjach kończyn w ich powrocie do aktywnego życia jest bez wątpienia jednym z nich i do tego pomagania gorąco państwa zachęcam. Czasem w codziennym biegu zapominamy o tym, że tak naprawdę nasze wygórowane potrzeby są czymś zupełnie śmiesznym w porównaniu z tym, jak radzą sobie w życiu i czego potrzebują osoby będące chociażby pod opieką Fundacji Poza Horyzonty czy Fundacji AMP Active – podkreśla Anna Dereszowska.

Środki zebrane podczas charytatywnego biegu zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacji Amp Active, Fundacji Katarzyny Rogowiec AVANTI oraz Stowarzyszeniom Unicorn i Pierwszy Krok.

- newseria.pl, fot. Cellule Communication
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Reprezentanci Polski o roli mamy. Dzięki moim rodzicom jestem tu, gdzie jestem!

Reprezentanci Polski o roli mamy. Dzięki moim rodzicom jestem tu, gdzie jestem!

2017-05-25 12:22:20

Mogłoby się wydawać, że główną rolę w kształtowaniu piłkarskiej kariery odgrywają ojcowie. To oni częściej interesują się sportem, widzą w swoich dzieciach odbicie własnych, piłkarskich ambicji. Pamiętajmy jednak, że za plecami młodych piłkarzy i piłkarek, na równi z tatusiami, są też matki.


Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

2017-05-24 13:09:29

- To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach – powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotniej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w jej rodzinnej miejscowości Przecieszyn.


[VIDEO] Polki podejmą mistrzynie olimpijskie. Stawką awans do MŚ

[VIDEO] Polki podejmą mistrzynie olimpijskie. Stawką awans do MŚ

2017-05-16 07:50:23

Wkrótce, 15 czerwca br. o g. 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej Koszalinie odbędzie się rewanżowy mecz kwalifikacji do mistrzostw świata.


Policyjni siatkarze reprezentujący drużynę KWP w Olsztynie na drugim stopniu podium

Policyjni siatkarze reprezentujący drużynę KWP w Olsztynie na drugim stopniu podium

2017-05-14 19:41:32

W miniony piątek i sobotę w Giżycku rozegrany został II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej MAZURY CUP 2017. Drużyna reprezentująca warmińsko – mazurska Policję po zaciętym meczu z drużyną Wicher Wilkasy zajęła drugie miejsce


Warszawa: Emocje sportowego weekendu

Warszawa: Emocje sportowego weekendu

2017-05-12 21:21:05

W nadchodzący weekend, 12-14 maja, czeka nas wiele sportowych wydarzeń. Oprócz zawodów żużlowych na PGE Narodowym, warszawiacy będą mogli m.in. wziąć udział w Teście Coopera, obserwować zmagania piłkarzy wodnych czy koszykarzy, a także udać się na XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych.


IBB Polonia Londyn ponownie mistrzem Anglii

IBB Polonia Londyn ponownie mistrzem Anglii

2017-05-11 14:49:50

W pierwszy weekend maja przyszedł czas na zakończenie siatkarskiej ligi angielskiej. W dniach 6-7.05 w Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering odbyły się finałowe spotkania najwyższej ligi rozgrywkowej – Super8. IBB Polonia Londyn spotkała się na parkiecie z drużyną Sheffield Hallam.


Biegi i Puchar Polski na stadionie PGE Narodowym

Biegi i Puchar Polski na stadionie PGE Narodowym

2017-04-28 19:39:21

W poniedziałek, 1 maja, zgromadzenia publiczne, a we wtorek, 2 maja mecz finałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia na stadionie PGE Narodowym, Bieg Flagi i obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja spowodują zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.


Zajęcia z samoobrony dla urzędniczek poprowadził policyjny instruktor

Zajęcia z samoobrony dla urzędniczek poprowadził policyjny instruktor

2017-04-28 15:10:34

Policyjny instruktor przeprowadził szkolenie dla pracowników socjalnych powiatu golubsko-dobrzyńskiego z zakresu bezpieczeństwa. Spotkanie, oprócz wykładu, miało również charakter warsztatów, podczas których asp. sztab. Jacek Kozerski - instruktor taktyki i technik interwencji zaprezentował elementy samoobrony, które mogą przydać się w nie zawsze bezpiecznej pracy urzędniczek.


Taniec Latino. Warsztaty salsy, lambady, tanga. Klimaty Ameryki Łacińskiej na warszawskiej Woli

Taniec Latino. Warsztaty salsy, lambady, tanga. Klimaty Ameryki Łacińskiej na warszawskiej Woli

2017-04-26 11:56:04

Warsztaty żywiołowej salsy, radosnej lambady, pełnego emocji tanga połączone z muzyką meksykańskich mariachi na żywo to niektóre atrakcje czekające na uczestników projektu „Wolskie inspiracje latino”. Przez najbliższe 3 miesiące warszawska Wola wypełni się magią i radością płynącą wprost z Ameryki Łacińskiej.


Znakomity sukces polskiej sztafety na Bahamach! Pokonały reprezentacje Jamajki i USA!

Znakomity sukces polskiej sztafety na Bahamach! Pokonały reprezentacje Jamajki i USA!

2017-04-24 19:40:45

Reprezentantka Bałtyku Koszalin wywalczyła srebrny medal w biegu 4×400 metrów podczas światowych zawodów IAAF w sztafetach, które odbywają się w Nassau, stolicy Bahamów. Polki uzyskały czas 3.28,28 i przegrały jedynie z Amerykankami, trzecie były sprinterki z Jamajki.