Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

17 tysięcy osób wzięło udział w Poland Business Run. Pobiegli, by pomóc osobom po amputacjach kończyn

17 tysięcy osób wzięło udział w Poland Business Run. Pobiegli, by pomóc osobom po amputacjach kończyn

Poland Business Run jednocześnie odbył się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi. Ulicami największych polskich miast w sumie pobiegło prawie 17 tysięcy osób. Dzięki Poland Business Run do tej pory udało się pomóc ponad 60 osobom po amputacjach kończyn.

Są to między innymi podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Podczas tegorocznej edycji imprezy udało się zebrać 1,1 mln zł.

– Idea jest taka, aby pomóc osobom po amputacjach kończyn. W tym roku w Warszawie pomagamy podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz Fundacji AMP Active. Są to osoby, które na skutek różnych wypadków losowych zostały poddane amputacjom, pomagamy szczególnie młodym osobom wrócić do aktywnego życia – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Stefaniak, dyrektor Poland Business Run w Warszawie.

Osoby po amputacjach kończyn często nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Borykają się nie tylko z odrzuceniem społecznym, ale również z problemami finansowymi. Poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Marzą o tym, by normalnie funkcjonować, kontynuować naukę, podjąć satysfakcjonującą pracą, swobodnie iść na zakupy, zejść po schodach, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać.

– Dla mnie ten bieg oznacza na pewno wielką pomoc. Zakup na własną rękę protezy, którą otrzymam dzięki uczestnikom biegu, to bardzo duży wydatek. Przeciętnego człowieka nie stać na to, żeby wydać te pieniądze tak po prostu, więc takie imprezy są jak najbardziej potrzebne. Chciałbym podróżować i mam nadzieję, że w końcu będę mógł pójść w góry, w ich najwyższe partie. Mam w planach pojechać w Alpy i zabrać moją dziewczynę w najdalsze zakątki świata – mówi Mateusz Wojciechowski, jeden z beneficjentów tegorocznego Poland Business Run w Warszawie.

Anna Dereszowska, ambasadorka Poland Business Run, przyznaje, że choć lubi adrenalinę i smak rywalizacji, to w tym przypadku sportowe wyniki nie są najważniejsze:

– Wspieram Poland Business Run i uważam, że to fantastyczny pomysł. Można robić coś dobrego dla siebie biegając, a jednocześnie pomagać innym, bo cel jest niezwykle szczytny – zbieramy pieniądze na protezy dla osób po amputacjach kończyn. Tych osób wbrew pozorom jest bardzo dużo, często są to młodzi ludzie i to porusza nasze serca – mówi aktorka.

Dereszowska podkreśla także, że zawsze z przyjemnością przyłącza się do akcji, których adresatem jest drugi człowiek.

– Jeśli tylko można, to trzeba pomagać. I choć wymaga to poświęcenia własnego czasu, który mogłabym spędzić np. z rodziną, mam ogromną satysfakcję, będąc tutaj z wszystkimi biegającymi. Dają mi niesamowitą energię i radość, którą w sobie niosą – przyznaje Anna Dereszowska.

Aktorka już drugi raz wzięła udział w projekcie Poland Business Run w Warszawie.

– Motywacje są różne, ale przede wszystkim mam taką cichą nadzieję, że dzięki udziałowi w Poland Business Run staję się lepszym człowiekiem. Jeśli mogę wykorzystać moją popularność w szczytnym celu, to pomaganie osobom po amputacjach kończyn w ich powrocie do aktywnego życia jest bez wątpienia jednym z nich i do tego pomagania gorąco państwa zachęcam. Czasem w codziennym biegu zapominamy o tym, że tak naprawdę nasze wygórowane potrzeby są czymś zupełnie śmiesznym w porównaniu z tym, jak radzą sobie w życiu i czego potrzebują osoby będące chociażby pod opieką Fundacji Poza Horyzonty czy Fundacji AMP Active – podkreśla Anna Dereszowska.

Środki zebrane podczas charytatywnego biegu zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacji Amp Active, Fundacji Katarzyny Rogowiec AVANTI oraz Stowarzyszeniom Unicorn i Pierwszy Krok.

- newseria.pl, fot. Cellule Communication
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Trening ogólnorozwojowy w longboardingu

Trening ogólnorozwojowy w longboardingu

2017-02-17 13:18:01

Dlaczego trening ogólnorozwojowy w longboardzie jest ważny?


KKS Lech Poznań – Sukces w Warszawie. INEA Stadion otwarty na półfinał Lech – Pogoń

KKS Lech Poznań – Sukces w Warszawie. INEA Stadion otwarty na półfinał Lech – Pogoń

2017-02-16 17:12:58

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przychyliła się do wniosku o darowanie kary zakazu rozgrywania meczów Pucharu Polski przy zamkniętych dla kibiców trybunach, która została nałożona na klub po finale zeszłorocznej edycji tych rozgrywek.


Trenerskie sukcesy policyjnego wykładowcy

Trenerskie sukcesy policyjnego wykładowcy

2017-02-08 09:29:15

Na co dzień kształci młodych policjantów w technikach interwencji, a po służbie trenuje swoich zawodników w brazylijskim jiu-jitsu. Kom. Damian Bartnicki ze Szkoły Policji w Słupsku wychował już kilku mistrzów Polski. Jego zawodnicy startują z sukcesami w zawodach organizowanych w Europie i Azji. Sukcesy policjanta odnotowują także regionalne media.


Bieg eduRun i pokazowa lekcja WF

Bieg eduRun i pokazowa lekcja WF

2017-02-04 07:52:34

Do 24 lutego będą przyjmowane zapisy do II biegu eduRun. To jedna z imprez towarzyszących XX Łódzkim Targom Edukacyjnym, które odbędą się w dniach 2-3 marca 2017. Drugim akcentem sportowym targów będzie pokazowa lekcja WF z udziałem 200 uczniów.


Nowy Tomyśl: Za nami szósta najciekawsza kolejka JAKO CUP – TABELA

Nowy Tomyśl: Za nami szósta najciekawsza kolejka JAKO CUP – TABELA

2017-02-02 11:13:34

Powoli JAKO CUP wkracza w decydującą fazę. Za nami 6 kolejka i obiektywnie trzeba napisać, że była to do tej pory najciekawsza seria. Jedynie Przyjaciele z Boiska zaskakująco łatwo poradzili sobie z co raz to lepiej prezentującą się drużyną Zachodzko wygrywając aż 11:0.


Turniej finałowy Pucharu Polski. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

Turniej finałowy Pucharu Polski. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

2017-01-30 08:19:31

Osiem czołowych zespołów Polskiej Ligi Koszykówki od czwartku, 16 lutego do niedzieli, 19 lutego w hali Arena Ursynów w Warszawie weźmie udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe.


Uroczystość ślubowania i pożegnania Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017 w Kazachstanie

Uroczystość ślubowania i pożegnania Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017 w Kazachstanie

2017-01-28 09:42:32

W piątek 27 stycznia w Domu Polonii Stowarzyszenia Wspólnota Polska odbyło się uroczyste ślubowanie i pożegnanie Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentowała Urszula Włodarczyk, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego.


Nowy Tomyśl – Nie tylko w górach ale i na nizinie można jeździć na nartach! Udowodnił to nowotomyski OSiR!

Nowy Tomyśl – Nie tylko w górach ale i na nizinie można jeździć na nartach! Udowodnił to nowotomyski OSiR!

2017-01-26 12:28:25

W dniach 18-24 stycznia 2017r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu przeprowadził projekt sportowo-edukacyjny „Klasa na nartach”.


Sportowe propozycje na nadchodzący weekend

Sportowe propozycje na nadchodzący weekend

2017-01-20 21:39:00

W piątek, 20 stycznia, zapraszamy warszawiaków na wieczorną zabawę na lodowisku przed PKiN. Imprezę na lodzie rozkręcać będzie profesjonalny dj. W sobotę natomiast obserwować będzie można zmagania pływaków i siatkarzy.


2016 rok udany dla stołecznego sportu

2016 rok udany dla stołecznego sportu

2017-01-20 21:36:25

Sukcesy warszawskich zawodników, wielkie imprezy i sportowa aktywność mieszkańców. Bez wątpienia rok 2016 był dla stołecznego sportu bardzo udany.