Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Blisko osiem tysięcy kontroli trzeźwości jednego dnia

Blisko osiem tysięcy kontroli trzeźwości jednego dnia

Warmińsko - mazurska drogówka przeprowadziła działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci sprawdzali trzeźwość uczestników ruchu. W ciągu całego dnia skontrolowali blisko 7800 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

 

 

 

„Alkohol i Narkotyki”  to cykliczne działania policjantów ruchu drogowego. Podczas tych działań policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących na drogach naszego województwa. W niedzielę  policjanci skontrolowali blisko 7800 osób. Wśród nich znalazło się 10 kierowców, którzy byli w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów i 24 kierowców, którzy popełnili przestępstwo, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Około godziny 8.20 w Sędzicach na terenie gminy Biskupiec policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem 59-latka. Mężczyzna miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. W sumie w ciągu jednego dnia funkcjonariusze skontrolowali blisko 450 kierujących.

Z kolei ostródzcy policjanci w tym samym czasie przebadali 360 kierujących. Wśród skontrolowanych były aż 4 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej piły alkohol. Jednym z nich był 51-latek, który ruszył w trasę mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nie przeszkadzało mu również to, że nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Jego auto trafiło na policyjny parking, a mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, tak jak inni zatrzymani pod wpływem alkoholu kierowcy, odpowie przed sądem.

Sprawdzenie stanu trzeźwości to element każdej kontroli drogowej. Kierowcy w regionie  przyzwyczaili się też do policyjnych działań skierowanych na ujawnianie nietrzeźwych na drogach. Prawie każdy kierowca w regionie miał już okazję „dmuchnąć” w żółty alcoblow. Bardzo duża aktywność policji w tym zakresie przekłada się na poziom bezpieczeństwa. Sukcesywnie wraz ze wzrostem kontroli spada liczba nietrzeźwych za kierownicą.  

W okresie od stycznia do sierpnia 2015 roku  policjanci odnotowali 2832 przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. To o 780 mniej niż w tym samym okresie 2014 roku.

Cieszy też fakt, że coraz więcej osób uważa za naturalne by poinformować policję o podejrzeniach co do stanu trzeźwości innych użytkowników ruchu. Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali kilka zgłoszeń, które pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców.


Komentarze

Podobne informacje

Policjant uratował życie 5-latka

Policjant uratował życie 5-latka

2017-02-23 12:51:19

Gostyniński policjant asp. Krzysztof Olszar, uratował życie 5-letniemu chłopczykowi. Przerażona sąsiadka powiedziała, że w mieszkaniu powyżej jest nieprzytomny, 5-letni chłopiec a nikt z domowników nie potrafi mu pomóc.


Premier Beata Szydło: Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali

Premier Beata Szydło: Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali

2017-02-22 09:49:49

- Wprowadzamy zmiany myśląc przede wszystkim o pacjencie – podkreślała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu. Zaproponowane rozwiązania mają zapewnić lepszą organizację udzielania świadczeń przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne, a także ułatwić dostęp do leczenia specjalistycznego.


Odzyskali skradziony 25 lat temu XVIII wieczny obraz Madonny

Odzyskali skradziony 25 lat temu XVIII wieczny obraz Madonny

2017-02-21 20:50:20

Został skradziony w 1992 roku podczas włamania do jednego z kościołów na terenie powiatu polkowickiego. Po 25 latach, XVIII wieczny obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus odnaleźli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu. Obraz odnaleziono w jednym z prywatnych wrocławskich domów.


Zbrodnia sprzed 13 lat. Kto za nią stoi?

Zbrodnia sprzed 13 lat. Kto za nią stoi?

2017-02-21 07:09:25

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. w Gorzowie z tzw. Archiwum X” prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności brutalnego zabójstwa, do którego doszło latem 2003 r. w województwie lubuskim. Ofiarą był obywatel Białorusi – po latach udało się ustalić jego tożsamość i okoliczności przyjazdu do Polski.


Sąd Okręgowy w Poznaniu: Adam Z. wychodzi na wolność!

Sąd Okręgowy w Poznaniu: Adam Z. wychodzi na wolność!

2017-02-20 15:06:06

W poniedziałek poznański sąd zdecydował o uchyleniu oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman Adamowi Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Jest list gończy za Arkadiuszem Łakatoszem ps. Hoss. Szef wnuczkowego gangu poszukiwany!

Jest list gończy za Arkadiuszem Łakatoszem ps. Hoss. Szef wnuczkowego gangu poszukiwany!

2017-02-20 08:52:33

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 17 lutego br. wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym podejrzanego Arkadiusza Łakatosza pseudonim Hoss. Na podstawie tego dokumentu 49-letni mężczyzna, w ostatnim czasie przebywający na terenie Poznania, jest poszukiwany przez Policję w całym kraju.


[VIDEO] Zachodniopomorskie: Zginęły dwie siostry służki. Ich punto zostało zepchnięte przez passata pod ciężarówkę

[VIDEO] Zachodniopomorskie: Zginęły dwie siostry służki. Ich punto zostało zepchnięte przez passata pod ciężarówkę

2017-02-20 07:47:50

W tragicznym wypadku, do którego doszło w niedzielę około godziny 15. na drodze krajowej nr 11 w Manowie pod Koszalinem zginęły dwie zakonnice. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi koszalińska policja pod nadzorem prokuratury.


Ambasada RP w Sztokholmie: Zachęcamy do udziału w warszawskiej konferencji start-upów Wolves Summit

Ambasada RP w Sztokholmie: Zachęcamy do udziału w warszawskiej konferencji start-upów Wolves Summit

2017-02-18 11:36:25

Ambasada RP w Sztokholmie serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji start-upów, inwestorów oraz korporacji - Wolves Summit w dniach 28 - 29 marca 2017 roku w Warszawie.


Zoo zbiera pamiątki przed jubileuszem

Zoo zbiera pamiątki przed jubileuszem

2017-02-17 19:03:29

Rozpoczynają się przygotowania do wielkiego jubileuszu. Już za rok Miejski Ogród Zoologiczny będzie obchodził swoje 90 urodziny. Przygotowując się do obchodów tej szacownej rocznicy ogród rozpoczął zbiórkę pamiątek, ale przede wszystkim zdjęć i filmów dokumentujących działanie zoo na przestrzeni lat


Kasja odnalazła zaginionego mężczyznę

Kasja odnalazła zaginionego mężczyznę

2017-02-17 18:57:48

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-letniego mieszkańca Rydułtów. Mężczyzna cierpiący na zaniki pamięci wyszedł z domu i nie powrócił. W odnalezieniu zaginionego pomogła Kasja - policyjny pies patrolowo-tropiący z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Mocno wyziębiony i przemoczony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.