Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dubaj uruchomił w Warszawie przedstawicielstwo Dubai Tourism

Dubaj uruchomił w Warszawie przedstawicielstwo Dubai Tourism

Polscy turyści coraz chętniej wybierają na wakacje kierunki egzotyczne. W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło 50 tys. Polaków, w tym roku ma ich być więcej. Wyjazdom ma sprzyjać otwarcie przedstawicielstwa zajmującego się promocją organizacji Dubai Tourism.

Obecnie Polacy mają do dyspozycji tylko jedno połączenie lotnicze dziennie z tym miastem. 31 października dojdzie kolejne.

– Bardzo nas cieszy to, że Dubai Tourism wchodzi w tym roku do Polski – deklaruje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki (PIT). – Emirat Dubaju jest popularny w Polsce od wielu lat. Wyjazdy do tego kraju i w ogóle do Emiratów Arabskich były organizowane zarówno z wykorzystaniem samolotów czarterowych, jak i innych linii lotniczych.

Dubai’s Department of Tourism and Commerce Marketing (Dubai Tourism, DTCM) na początku września oficjalnie otworzył swoje pierwsze przedstawicielstwo w Polsce. To organizacja rządowa odpowiedzialna za promocję Dubaju jako celu wakacyjnych odwiedzin oraz światowego centrum biznesu. Oprócz tego DTCM zajmuje się wydawaniem licencji i wystawianiem ocen lokalnym touroperatorom oraz przedsiębiorstwom świadczącym usługi hotelarskie w Dubaju.

Głównym zadaniem polskiego biura, jak informują przedstawiciele tej organizacji, jest zwiększenie liczby wizyt Polaków w Dubaju. Pozostałe to m.in. rozwijanie współpracy z kluczowymi biurami turystycznymi w Polsce na największym rynku Europy Środkowej i Wschodniej oraz z mediami.

– Możliwości współpracy jest bardzo wiele – ocenia Paweł Niewiadomski. – Dla turystów indywidualnych obecność DTCM oznacza lepszy dostęp do informacji i materiałów promocyjnych. Z kolei dla organizatorów, oprócz tego rodzaju korzyści, jest to także doskonała okazja do tego, by wymieniać się wiadomościami o nowych produktach turystycznych, które Dubaj może zaoferować. To również większe możliwości kojarzenia krajowych podmiotów turystycznych z zagranicznymi odpowiednikami.

Obecnie połączenia lotnicze między Warszawą a Dubajem raz dziennie realizują linie lotnicze Emirates. Czas przelotu trwa około 6 godzin. Jak zapewniają przedstawiciele DTCM od 31 października tego roku Polska zyska kolejne połączenie z Katowic. Turystów na tej trasie dwa razy w tygodniu będzie woził węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizz Air.

– Od 2013 roku, kiedy linie lotnicze Emirates weszły na polski rynek z bezpośrednim rejsem, liczba turystów systematycznie rośnie – zauważa Paweł Niewiadomski. – Powróciły również rejsy czarterowe do Emiratów Arabskich. Na obecny sezon mamy dobrą informację: będą kolejne rejsy czarterowe zarówno do Ras Al-Chajma, jak i Fujairah.

Współpraca między DTCM i POT, jak zapewnia Paweł Niewiadomski, może przebiegać wielotorowo. W grę wchodzi promocja nawiązywania kontaktów między firmami, przedsiębiorcami, zarówno organizatorami turystyki, jak i agentami, którzy dzięki temu będą mieli szybszą i dokładniejszą informację o możliwościach podobnych podmiotów w Dubaju. To również możliwość organizowania wyjazdów studyjnych, podczas których polscy sprzedawcy ofert turystycznych będą mogli się zapoznać na miejscu z produktem.

– Obecność instytucji promującej dany kierunek zawsze korzystnie wpływa na ten rynek w turystyce wyjazdowej – twierdzi Paweł Niewiadomski. – Obserwujemy wtedy znaczny wzrost zainteresowania, czemu służą kampanie promocyjne organizowane przez ośrodki. Ale także ze względów praktycznych obecność przedstawiciela, z którym w każdej chwili można się spotkać czy rozwiązać problemy powstające w trakcie współpracy, jest z całą pewnością sprzyjająca.

W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło 50 tys. turystów z Polski. W bieżącym roku liczba ta ma się zwiększyć między innymi dzięki nowym inwestycjom: uruchomieniu czterech parków tematycznych oraz opery. Otwarcie przedstawicielstwa DTCM w Polsce wpisuje się w strategię tego emiratu, zgodnie z którą w 2020 roku chciałby on ugościć 20 mln turystów z całego świata.

- newseria.pl, fot. Luigi Guarino
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-02-16 17:24:13

Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.


Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

2017-02-13 08:14:54

Widać efekty trzeciego etapu prac konserwatorsko - rekonstruktorskich w kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62. Był on możliwy dzięki miejskim dotacjom w wysokości blisko 250 tys. zł, co stanowi 80% udziału w całkowitych kosztach inwestycji.


7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

2017-02-09 14:32:07

Na   podstawie   prawie   miliona   opinii   internautów,   portal   HolidayCheck   wybrał   najlepsze   hotele   na świecie, przyznając już po raz 12. nagrody HolidayCheck Award 2017. Pośród nagrodzonych jest aż 7 z Polski. W tym roku zostały dodatkowo docenione te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują już od 5 lat.


Nowy Tomyśl - Klub Miłośników Podróży: Przez kontynenty - Etiopia – religia i obyczaje

Nowy Tomyśl - Klub Miłośników Podróży: Przez kontynenty - Etiopia – religia i obyczaje

2017-02-08 16:25:49

W poniedziałek, 6 lutego gościem Klubu Miłośników Podróży „Przez kontynenty” działającym w nowotomyskiej bibliotece była Stanisława Waszkowiak, nowotomyślanka, emerytowana nauczycielka, podróżniczka i fotografik.


Trudniej wyjechać na zimowy urlop

Trudniej wyjechać na zimowy urlop

2017-02-02 09:45:45

Zimowe urlopy poza domem to rzadkość. Zaledwie co ósmy Polak wyjeżdża zimą na narty lub do ciepłych krajów. Najczęściej wybiera rodzime góry, ewentualnie Austrię, Słowację, Czechy i Włochy. Na cieplejsze zakątki świata decydują się nieliczni. Średni koszt zimowego urlopu dla jednej osoby wynosi 1093 zł – wynika z badania wykonanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK.


Warszawiacy obejrzeli odrestaurowane zabytki

Warszawiacy obejrzeli odrestaurowane zabytki

2017-01-31 09:40:27

Fort Legionów i Traugutta, kościół św. Jacka i figura Matki Boskiej, kaplica Kotowskich i kamieniczki na Starym Mieście , m.in. te odrestaurowane zabytki mieszkańcy mogli podziwiać w ostatni weekend podczas spaceru „Warszawskie konserwacje”.


Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-01-28 19:44:05

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do północnego i wschodniego Kamerunu, a także w rejon półwyspu Bakassi.


Polski MSZ odradza podróże do Gambii!

Polski MSZ odradza podróże do Gambii!

2017-01-25 09:00:45

Z uwagi na napiętą sytuację polityczną po wyborach prezydenckich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Gambii.


[VIDEO] Styczeń to dobry okres na upolowanie oferty wakacyjnej. Wyjazdy są nawet do 35 proc. tańsze

[VIDEO] Styczeń to dobry okres na upolowanie oferty wakacyjnej. Wyjazdy są nawet do 35 proc. tańsze

2017-01-19 11:18:11

Letnia oferta biur podróży dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, jest o 40 proc. wyższa niż rok temu – wynika ze statystyk Neckermann Podróże. O wyborze kierunku decydują nie tylko walory wypoczynkowe, lecz także kwestie bezpieczeństwa. Najchętniej wybierana jest Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Polska. Rośnie też popularność Sycylii. Klienci coraz częściej wybierają oferty szyte na miarę, np. skierowane do seniorów.


Renowacja szlaków turystycznych w Łodzi

Renowacja szlaków turystycznych w Łodzi

2017-01-17 08:30:12

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła konkurs na realizację zadania publicznego „Renowacja i promocja sieci znakowanych szlaków turystycznych Miasta Łodzi (pieszych i rowerowych)". Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i wszystkich podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w dziedzinie turystyki.