Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dubaj uruchomił w Warszawie przedstawicielstwo Dubai Tourism

Dubaj uruchomił w Warszawie przedstawicielstwo Dubai Tourism

Polscy turyści coraz chętniej wybierają na wakacje kierunki egzotyczne. W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło 50 tys. Polaków, w tym roku ma ich być więcej. Wyjazdom ma sprzyjać otwarcie przedstawicielstwa zajmującego się promocją organizacji Dubai Tourism.

Obecnie Polacy mają do dyspozycji tylko jedno połączenie lotnicze dziennie z tym miastem. 31 października dojdzie kolejne.

– Bardzo nas cieszy to, że Dubai Tourism wchodzi w tym roku do Polski – deklaruje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki (PIT). – Emirat Dubaju jest popularny w Polsce od wielu lat. Wyjazdy do tego kraju i w ogóle do Emiratów Arabskich były organizowane zarówno z wykorzystaniem samolotów czarterowych, jak i innych linii lotniczych.

Dubai’s Department of Tourism and Commerce Marketing (Dubai Tourism, DTCM) na początku września oficjalnie otworzył swoje pierwsze przedstawicielstwo w Polsce. To organizacja rządowa odpowiedzialna za promocję Dubaju jako celu wakacyjnych odwiedzin oraz światowego centrum biznesu. Oprócz tego DTCM zajmuje się wydawaniem licencji i wystawianiem ocen lokalnym touroperatorom oraz przedsiębiorstwom świadczącym usługi hotelarskie w Dubaju.

Głównym zadaniem polskiego biura, jak informują przedstawiciele tej organizacji, jest zwiększenie liczby wizyt Polaków w Dubaju. Pozostałe to m.in. rozwijanie współpracy z kluczowymi biurami turystycznymi w Polsce na największym rynku Europy Środkowej i Wschodniej oraz z mediami.

– Możliwości współpracy jest bardzo wiele – ocenia Paweł Niewiadomski. – Dla turystów indywidualnych obecność DTCM oznacza lepszy dostęp do informacji i materiałów promocyjnych. Z kolei dla organizatorów, oprócz tego rodzaju korzyści, jest to także doskonała okazja do tego, by wymieniać się wiadomościami o nowych produktach turystycznych, które Dubaj może zaoferować. To również większe możliwości kojarzenia krajowych podmiotów turystycznych z zagranicznymi odpowiednikami.

Obecnie połączenia lotnicze między Warszawą a Dubajem raz dziennie realizują linie lotnicze Emirates. Czas przelotu trwa około 6 godzin. Jak zapewniają przedstawiciele DTCM od 31 października tego roku Polska zyska kolejne połączenie z Katowic. Turystów na tej trasie dwa razy w tygodniu będzie woził węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizz Air.

– Od 2013 roku, kiedy linie lotnicze Emirates weszły na polski rynek z bezpośrednim rejsem, liczba turystów systematycznie rośnie – zauważa Paweł Niewiadomski. – Powróciły również rejsy czarterowe do Emiratów Arabskich. Na obecny sezon mamy dobrą informację: będą kolejne rejsy czarterowe zarówno do Ras Al-Chajma, jak i Fujairah.

Współpraca między DTCM i POT, jak zapewnia Paweł Niewiadomski, może przebiegać wielotorowo. W grę wchodzi promocja nawiązywania kontaktów między firmami, przedsiębiorcami, zarówno organizatorami turystyki, jak i agentami, którzy dzięki temu będą mieli szybszą i dokładniejszą informację o możliwościach podobnych podmiotów w Dubaju. To również możliwość organizowania wyjazdów studyjnych, podczas których polscy sprzedawcy ofert turystycznych będą mogli się zapoznać na miejscu z produktem.

– Obecność instytucji promującej dany kierunek zawsze korzystnie wpływa na ten rynek w turystyce wyjazdowej – twierdzi Paweł Niewiadomski. – Obserwujemy wtedy znaczny wzrost zainteresowania, czemu służą kampanie promocyjne organizowane przez ośrodki. Ale także ze względów praktycznych obecność przedstawiciela, z którym w każdej chwili można się spotkać czy rozwiązać problemy powstające w trakcie współpracy, jest z całą pewnością sprzyjająca.

W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło 50 tys. turystów z Polski. W bieżącym roku liczba ta ma się zwiększyć między innymi dzięki nowym inwestycjom: uruchomieniu czterech parków tematycznych oraz opery. Otwarcie przedstawicielstwa DTCM w Polsce wpisuje się w strategię tego emiratu, zgodnie z którą w 2020 roku chciałby on ugościć 20 mln turystów z całego świata.

- newseria.pl, fot. Luigi Guarino
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Złoty Pociąg na Pomorzu Zachodnim!

Złoty Pociąg na Pomorzu Zachodnim!

2017-05-19 19:32:54

Wzbudził zainteresowanie mediów i fanów kolejnictwa, zanim jeszcze dotarł do naszego województwa. To prawda - Pomorze Zachodnie będzie miało swój własny Złoty Pociąg. To prezent dla wszystkich pasażerów i pasjonatów kolei - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. We wrześniu 2016 roku województwo podpisało ogromny kontrakt, wart 250 mln zł, na wykonanie i dostarczenie 17 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (tzw. EZT). W złotych barwach jeździć będzie „Impuls”, który jako pierwszy z tej dużej puli trafi do naszego regionu. Województwo nie planuje zmiany kolorystyki swoich pojazdów. Będzie tylko jeden Złoty Pociąg. To pomysł promocyjny, by zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak zmienia się Pomorze Zachodnie, także w sferze infrastrukturalnej. - Złoty Pociąg odnalazł się na Pomorzu Zachodnim. Chcieliśmy w ten sposób wynagrodzić naszych pasażerów, którzy rocznie w liczbie 7-8 mln korzystają z usług przewozów regionalnych w naszym regionie. Bez nich nie byłoby nowych inwestycji i Złotego Pociągu. Dzięki temu, że nasi mieszkańcy wierzą w kolej, rokrocznie pociągi Przewozów wykonują gigantyczną pracę – mogłyby okrążyć Ziemię 138 razy! Złoty Pociąg to także prezent dla wszystkich miłośników kolei, których w naszym regionie jest wyjątkowo dużo – mówił marszałek Olgierd Geblewicz, podczas piątkowej (19 maja br.) konferencji prasowej.


Dlaczego lasy łęgowe są tak cenne?

Dlaczego lasy łęgowe są tak cenne?

2017-05-12 21:11:57

Łęgi nadwiślane są naturalną formą roślinności porastającej nabrzeża Wisły w granicach współczesnego – holoceńskiego zasięgu. Las łęgowy jest najżyźniejszą polską formacją leśną - o najwyższej bioróżnorodności. Ich produktywność jest porównywalna z dżunglą – równikowym lasem tropikalnym.


Wiosna w Ogrodzie Krasińskich

Wiosna w Ogrodzie Krasińskich

2017-05-09 07:46:35

Już od czerech lat warszawiacy przychodzą po spokój i relaks do zrewitalizowanego Ogrodu Krasińskich. 10 maja 2014 roku zaprezentowano nową szatę parku, nawiązującą do słynnego XIX-wiecznego projektu Franciszka Szaniora i uzupełnioną o nowe rozwiązania takie jak np. fontanna-pluskowisko.


Darłowo i czasy króla Eryka Pomorskiego

Darłowo i czasy króla Eryka Pomorskiego

2017-05-08 06:39:57

W Darłowie będzie się można przenieść jeszcze bardziej do czasów króla Eryka Pomorskiego. Wszystko za sprawą rekonstrukcji historycznego zamku i jego otoczenia. Projekt władz miejskich otrzyma wsparcie z RPO WZ 2014-2020. Umowę podpisał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Arkadiusz Klimowicz. Uroczystość miała miejsce w piątek, 5 maja 2017 roku w Darłowie.


Ostrzeżenie MSZ dla podróżujących na Filipiny

Ostrzeżenie MSZ dla podróżujących na Filipiny

2017-04-27 14:21:02

W związku z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Filipin, trwającymi walkami pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwania cudzoziemców, również w nadmorskich kurortach, na wyspach oraz jednostkach pływających w tym rejonie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin.


Warszawa: Kto wykona nowe wejście do zoo?

Warszawa: Kto wykona nowe wejście do zoo?

2017-04-24 19:48:19

Do 4 maja przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w przetargu na wykonanie nowego wejścia do warszawskiego zoo. Powstanie ono od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości placu Hallera. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca, będzie miał maksymalnie 90 dni na wykonanie inwestycji.


Egipt – wprowadzono stan wyjątkowy. Możliwe są zamachy terrorystyczne. Polski MSZ ostrzega podróżnych

Egipt – wprowadzono stan wyjątkowy. Możliwe są zamachy terrorystyczne. Polski MSZ ostrzega podróżnych

2017-04-19 10:52:52

W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.


Polski MSZ ostrzega: Wybrzeże Kości Słoniowej – nie jest bezpiecznym miejscem dla podróżujących

Polski MSZ ostrzega: Wybrzeże Kości Słoniowej – nie jest bezpiecznym miejscem dla podróżujących

2017-04-12 11:18:32

W związku z zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wybrzeża Kości Słoniowej.


Polski MSZ: Wenezuela – ostrzeżenia dla podróżujących

Polski MSZ: Wenezuela – ostrzeżenia dla podróżujących

2017-04-10 22:59:22

W związku z napiętą sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Wenezueli.


Ruszyły regularne loty z Warszawy do Los Angeles

Ruszyły regularne loty z Warszawy do Los Angeles

2017-04-08 11:28:48

LOT uruchomił bezpośrednie loty Warszawa Okęcie (WAW) - Los Angeles (LAX). Będize można tam dolecieć 4 razy w tygodniu.