Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dubaj uruchomił w Warszawie przedstawicielstwo Dubai Tourism

Dubaj uruchomił w Warszawie przedstawicielstwo Dubai Tourism

Polscy turyści coraz chętniej wybierają na wakacje kierunki egzotyczne. W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło 50 tys. Polaków, w tym roku ma ich być więcej. Wyjazdom ma sprzyjać otwarcie przedstawicielstwa zajmującego się promocją organizacji Dubai Tourism.

Obecnie Polacy mają do dyspozycji tylko jedno połączenie lotnicze dziennie z tym miastem. 31 października dojdzie kolejne.

– Bardzo nas cieszy to, że Dubai Tourism wchodzi w tym roku do Polski – deklaruje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki (PIT). – Emirat Dubaju jest popularny w Polsce od wielu lat. Wyjazdy do tego kraju i w ogóle do Emiratów Arabskich były organizowane zarówno z wykorzystaniem samolotów czarterowych, jak i innych linii lotniczych.

Dubai’s Department of Tourism and Commerce Marketing (Dubai Tourism, DTCM) na początku września oficjalnie otworzył swoje pierwsze przedstawicielstwo w Polsce. To organizacja rządowa odpowiedzialna za promocję Dubaju jako celu wakacyjnych odwiedzin oraz światowego centrum biznesu. Oprócz tego DTCM zajmuje się wydawaniem licencji i wystawianiem ocen lokalnym touroperatorom oraz przedsiębiorstwom świadczącym usługi hotelarskie w Dubaju.

Głównym zadaniem polskiego biura, jak informują przedstawiciele tej organizacji, jest zwiększenie liczby wizyt Polaków w Dubaju. Pozostałe to m.in. rozwijanie współpracy z kluczowymi biurami turystycznymi w Polsce na największym rynku Europy Środkowej i Wschodniej oraz z mediami.

– Możliwości współpracy jest bardzo wiele – ocenia Paweł Niewiadomski. – Dla turystów indywidualnych obecność DTCM oznacza lepszy dostęp do informacji i materiałów promocyjnych. Z kolei dla organizatorów, oprócz tego rodzaju korzyści, jest to także doskonała okazja do tego, by wymieniać się wiadomościami o nowych produktach turystycznych, które Dubaj może zaoferować. To również większe możliwości kojarzenia krajowych podmiotów turystycznych z zagranicznymi odpowiednikami.

Obecnie połączenia lotnicze między Warszawą a Dubajem raz dziennie realizują linie lotnicze Emirates. Czas przelotu trwa około 6 godzin. Jak zapewniają przedstawiciele DTCM od 31 października tego roku Polska zyska kolejne połączenie z Katowic. Turystów na tej trasie dwa razy w tygodniu będzie woził węgierski, niskokosztowy przewoźnik Wizz Air.

– Od 2013 roku, kiedy linie lotnicze Emirates weszły na polski rynek z bezpośrednim rejsem, liczba turystów systematycznie rośnie – zauważa Paweł Niewiadomski. – Powróciły również rejsy czarterowe do Emiratów Arabskich. Na obecny sezon mamy dobrą informację: będą kolejne rejsy czarterowe zarówno do Ras Al-Chajma, jak i Fujairah.

Współpraca między DTCM i POT, jak zapewnia Paweł Niewiadomski, może przebiegać wielotorowo. W grę wchodzi promocja nawiązywania kontaktów między firmami, przedsiębiorcami, zarówno organizatorami turystyki, jak i agentami, którzy dzięki temu będą mieli szybszą i dokładniejszą informację o możliwościach podobnych podmiotów w Dubaju. To również możliwość organizowania wyjazdów studyjnych, podczas których polscy sprzedawcy ofert turystycznych będą mogli się zapoznać na miejscu z produktem.

– Obecność instytucji promującej dany kierunek zawsze korzystnie wpływa na ten rynek w turystyce wyjazdowej – twierdzi Paweł Niewiadomski. – Obserwujemy wtedy znaczny wzrost zainteresowania, czemu służą kampanie promocyjne organizowane przez ośrodki. Ale także ze względów praktycznych obecność przedstawiciela, z którym w każdej chwili można się spotkać czy rozwiązać problemy powstające w trakcie współpracy, jest z całą pewnością sprzyjająca.

W ubiegłym roku Dubaj odwiedziło 50 tys. turystów z Polski. W bieżącym roku liczba ta ma się zwiększyć między innymi dzięki nowym inwestycjom: uruchomieniu czterech parków tematycznych oraz opery. Otwarcie przedstawicielstwa DTCM w Polsce wpisuje się w strategię tego emiratu, zgodnie z którą w 2020 roku chciałby on ugościć 20 mln turystów z całego świata.

- newseria.pl, fot. Luigi Guarino
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Każdy może podróżować w czasie. Jak zmiana czasu wpływa na inne kontynenty?

Każdy może podróżować w czasie. Jak zmiana czasu wpływa na inne kontynenty?

2017-03-27 15:39:04

Podczas minionego weekenu zmienił się czas z zimowego na letni. To tylko jedna godzina, a przecież podróżując po świecie możemy przenieść się w przyszłość lub przeszłość, nawet o kilkanaście godzin. Dowiedz się, jak przebiegają strefy czasowe, gdzie i dlaczego zmieniany jest czas oraz jaka jest różnica godzin między Polską a popularnymi miejscami podróży.


100 tysięcy turystów krajowych skorzysta z akcji: Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny

100 tysięcy turystów krajowych skorzysta z akcji: Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny

2017-03-22 12:32:22

Ogólnopolska akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony oraz przeniesienie jej na poziom krajowy.


Polski MSZ ostrzega podróżujących do Turcji

Polski MSZ ostrzega podróżujących do Turcji

2017-03-20 13:54:10

Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju.


Zabytki z listy UNESCO przyciągną turystów do Warszawy

Zabytki z listy UNESCO przyciągną turystów do Warszawy

2017-03-14 08:14:39

Warszawska Syrenka i niezwykła historia odbudowy Starego Miasta będą zachęcać odwiedzających targi Salon Mondiale du Tourisme do przyjazdu do Warszawy.


Paszporty: Konsul wydaje dwa rodzaje dokumentów paszportowych- paszporty i paszporty tymczasowe

Paszporty: Konsul wydaje dwa rodzaje dokumentów paszportowych- paszporty i paszporty tymczasowe

2017-03-08 02:12:44

Organem paszportowym dla obywateli polskich przebywających za granicą jest konsul. Konsul wydaje dwa rodzaje dokumentów paszportowych: paszporty i paszporty tymczasowe.


Warszawa promuje się na targach turystycznych w Berlinie

Warszawa promuje się na targach turystycznych w Berlinie

2017-03-06 08:58:28

Fryderyk Chopin i warszawska Syrenka będą w Berlinie zachęcać turystów, aby odwiedzili stolicę Polski. Pierwszy kwartał roku to tradycyjnie czas najważniejszych imprez międzynarodowych w branży turystycznej.


W związku z utrzymującym się wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróżowanie do Islamskiej Republiki Pakistanu.

W związku z utrzymującym się wysokim zagrożeniem terrorystycznym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza podróżowanie do Islamskiej Republiki Pakistanu.

2017-03-02 13:46:04

Ze względu na sytuację bezpieczeństwa, władze ograniczają możliwość podróżowania cudzoziemców w wielu rejonach kraju: strefach przygranicznych, prowincjach Beludżystan, Khyber Pakhtunkhwa i terenach FATA (Kweta, Peszawar, Charsadda, Kohat, Tank, Bannu, Lakki, Dera Ismail Khan, Swat, Buner, Lower Dir) – pełen wykaz terenów zastrzeżonych jest opublikowany na portalu Ambasady RP w Islamabadzie. Na obszarach tych istnieje wysokie zagrożenie zamachami terrorystycznymi oraz porwaniami dla okupu.


Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-02-16 17:24:13

Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.


Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

2017-02-13 08:14:54

Widać efekty trzeciego etapu prac konserwatorsko - rekonstruktorskich w kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62. Był on możliwy dzięki miejskim dotacjom w wysokości blisko 250 tys. zł, co stanowi 80% udziału w całkowitych kosztach inwestycji.


7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

2017-02-09 14:32:07

Na   podstawie   prawie   miliona   opinii   internautów,   portal   HolidayCheck   wybrał   najlepsze   hotele   na świecie, przyznając już po raz 12. nagrody HolidayCheck Award 2017. Pośród nagrodzonych jest aż 7 z Polski. W tym roku zostały dodatkowo docenione te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują już od 5 lat.