Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Policjant po pracy odnalazł chorego, który uciekł ze szpitala

Policjant po pracy odnalazł chorego, który uciekł ze szpitala

Wrocławski policjant spędzając czas wolny z rodziną odnalazł poważnie chorego pacjenta, który w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu, oddalił się z jednego z wrocławskich szpitali. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta, pacjent bezpiecznie powrócił do placówki medycznej, w której przebywał.

 

Za wzorową, pełną zaangażowania postawę, funkcjonariuszowi podziękował osobiście Komendant Miejski Policji we Wrocławiu.

Poszukiwania przez policjantów mężczyzny, którego stan zagrażał życiu i zdrowiu, rozpoczęły się niezwłocznie po tym, jak oficer dyżurny z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole otrzymał zgłoszenie o oddaleniu się z jednego z wrocławskich szpitali poważnie chorego, 42 – letniego pacjenta.

Funkcjonariusze biorąc pod uwagę stan, w jakim znajdował się mężczyzna, podjęli poszukiwania, aby ustalić miejsce jego pobytu. W trakcie trwających poszukiwań pacjenta idącego ulicą zauważył jeden z policjantów - podinsp. Władysław Krzyżanowski, Naczelnik Wydziału Prewencji z komisariatu na wrocławskim Psim Polu, który w tym momencie spędzał czas wolny z rodziną.

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariusza, który zainteresował się mężczyzną odpowiadającym rysopisowi osoby zaginionej, pacjent bezpiecznie powrócił do placówki medycznej, w której przebywał.

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek, dostrzegając zaangażowanie policjanta pomimo tego, że był na wolnym, w obecności Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole mł. insp. Jacka Taboła, pogratulował funkcjonariuszowi i podziękował za wzorową, godną naśladowania postawę.

(KWP we Wrocławiu / mw), fot. google


Komentarze

Podobne informacje

Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.


Maluchy już trafiają do ośrodka

Maluchy już trafiają do ośrodka

2017-02-08 11:44:46

Wiosna jest coraz bliżej. Do Leśnego Pogotowania, prowadzonego na terenie Nadleśnictwa Katowice, trafia coraz więcej młodych zwierząt.


Dziwne, dziwniejsze, grzyb

Dziwne, dziwniejsze, grzyb

2017-02-03 12:44:58

W cyklu prowadzonym przez Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) można przeczytać kolejny artykuł o ciekawych grzybach.


Policzyli maleńkie nietoperze

Policzyli maleńkie nietoperze

2017-01-26 12:00:19

Leśnicy z Nadleśnictwo Świdnica (RDLP we Wrocławiu) wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistami od nietoperzy z Czech policzyli karliki malutkie. Kolonia tych maleńkich ssaków znajduje się na strychu starej, gotyckiej katedry w Świdnicy.


[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

2017-01-20 15:33:51

Surykatki zamieszkują południową część Afryki, w szczególności pustynię Kalahari oraz zielonogórskie Mini Zoo.


[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

[VIDEO] A gdyby tak...- Kot Marzyciel

2017-01-18 16:05:31

Nawet kot ma marzenia, zaskakujące jak na swoją kocią naturę. Pełnia szczęścia dopadła pewnego Marzyciela, kiedy spełnił swoje pragnienie bycia kimś więcej niż tylko kotem.


Borsuki nie mogą spać

Borsuki nie mogą spać

2017-01-13 14:44:19

Wraz z nastaniem mrozów borsuki zasypiają w swoich norach. Jednak ich hibernacja nie jest ciągła. W czasie cieplejszych dni, ten największy przedstawiciel łasicowatych, budzi się i wychodzi z nory.


Szakale zamieszkały na Pomorzu

Szakale zamieszkały na Pomorzu

2017-01-12 13:43:38

Do pracowników pomorskiego Nadleśnictwa Kwidzyn kilka dni temu dotarła informacja, że na terenie jednego z leśnictw widziano „dziwnego lisa” lub „małego wilka".


21-latka uratowała życie 3-osobowej rodzinie!

21-latka uratowała życie 3-osobowej rodzinie!

2017-01-04 07:27:40

Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeusz Stuchlik spotkał się z tarnogórzanką, która uratowała życie trzyosobowej rodzinie. Komendant podziękował 21-latce za odwagę i za to, że swoją postawą dała dowód na to, że można bezinteresownie nieść pomoc i ocalić czyjeś życie.


Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

Szybka reakcja policjantów sprawiła, że prezenty w porę trafiły pod choinkę

2016-12-28 08:55:47

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego dzięki czujności i informacji od przypadkowej osoby zabezpieczyli torbę podróżną, która wypadła z jadącego autobusu. Okazało się, że w zgubionym bagażu znajdują się... świąteczne prezenty. Sprawne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia jej właścicieli. I tak oto prezenty w porę trafiły pod właściwą choinkę.