Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Policjant po pracy odnalazł chorego, który uciekł ze szpitala

Policjant po pracy odnalazł chorego, który uciekł ze szpitala

Wrocławski policjant spędzając czas wolny z rodziną odnalazł poważnie chorego pacjenta, który w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu, oddalił się z jednego z wrocławskich szpitali. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta, pacjent bezpiecznie powrócił do placówki medycznej, w której przebywał.

 

Za wzorową, pełną zaangażowania postawę, funkcjonariuszowi podziękował osobiście Komendant Miejski Policji we Wrocławiu.

Poszukiwania przez policjantów mężczyzny, którego stan zagrażał życiu i zdrowiu, rozpoczęły się niezwłocznie po tym, jak oficer dyżurny z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole otrzymał zgłoszenie o oddaleniu się z jednego z wrocławskich szpitali poważnie chorego, 42 – letniego pacjenta.

Funkcjonariusze biorąc pod uwagę stan, w jakim znajdował się mężczyzna, podjęli poszukiwania, aby ustalić miejsce jego pobytu. W trakcie trwających poszukiwań pacjenta idącego ulicą zauważył jeden z policjantów - podinsp. Władysław Krzyżanowski, Naczelnik Wydziału Prewencji z komisariatu na wrocławskim Psim Polu, który w tym momencie spędzał czas wolny z rodziną.

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariusza, który zainteresował się mężczyzną odpowiadającym rysopisowi osoby zaginionej, pacjent bezpiecznie powrócił do placówki medycznej, w której przebywał.

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek, dostrzegając zaangażowanie policjanta pomimo tego, że był na wolnym, w obecności Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole mł. insp. Jacka Taboła, pogratulował funkcjonariuszowi i podziękował za wzorową, godną naśladowania postawę.

(KWP we Wrocławiu / mw), fot. google


Komentarze

Podobne informacje

Arystokrata na mokradłach

Arystokrata na mokradłach

2017-03-28 08:58:57

Ptak nadziei, szczęścia, budzącej się do życia wiosennej przyrody, ale i nadchodzącej jesieni. Żuraw to jeden z nielicznych ptaków, który uosabia wiele wspaniałych cech.


[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

[VIDEO] Nowatorski projekt ochrony rybołowa

2017-03-23 23:17:45

Właśnie rusza czteroletni projekt ochrony rybołowa na wybranych obszarach Natura 2000. Jest to wspólne działanie Lasów Państwowych oraz Komitetu Ochrony Orłów.


[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

[VIDEO] W ptasiej, prywatnej szkole latania. Jak mama motywuje do latania?!

2017-03-16 12:32:25

Kończy się zima. Wiosna nadciąga dużymi krokami. Przełom tych dwóch pór roku to czas, kiedy pisklęta, ale już takie odchowane, zaczynają naukę latania.


Pracowite bobry w akcji

Pracowite bobry w akcji

2017-03-08 12:31:57

Leśnicy z leśnictwa Wolski Bór, w Nadleśnictwie Kraśnik kilka dni temu zauważyli, że z części lasu zniknęły młode dęby.Okazało się, że w sprawę są zamieszane bobry. To właśnie te gryzonie ścięły prawie 50 młodych, bo zaledwie 25-letnich dębów.


[VIDEO] Spacer z dzikami

[VIDEO] Spacer z dzikami

2017-03-02 10:17:17

O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno. Przekonał się o tym leśniczy z Orłowa, które znajduje się na terenie RDLP w Lublinie.


Mniej znany kuzyn kruka

Mniej znany kuzyn kruka

2017-02-16 15:54:26

Gawron nie ma łatwego życia, cały czas pozostaje w cieniu swojego kuzyna – kruka. Szkoda, ponieważ jest to ptak równie ciekawy i sprytny, jak kruk.


Maluchy już trafiają do ośrodka

Maluchy już trafiają do ośrodka

2017-02-08 11:44:46

Wiosna jest coraz bliżej. Do Leśnego Pogotowania, prowadzonego na terenie Nadleśnictwa Katowice, trafia coraz więcej młodych zwierząt.


Dziwne, dziwniejsze, grzyb

Dziwne, dziwniejsze, grzyb

2017-02-03 12:44:58

W cyklu prowadzonym przez Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) można przeczytać kolejny artykuł o ciekawych grzybach.


Policzyli maleńkie nietoperze

Policzyli maleńkie nietoperze

2017-01-26 12:00:19

Leśnicy z Nadleśnictwo Świdnica (RDLP we Wrocławiu) wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistami od nietoperzy z Czech policzyli karliki malutkie. Kolonia tych maleńkich ssaków znajduje się na strychu starej, gotyckiej katedry w Świdnicy.


[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

[VIDEO] Pomysłowe surykatki z Mini Zoo w Zielonej Górze

2017-01-20 15:33:51

Surykatki zamieszkują południową część Afryki, w szczególności pustynię Kalahari oraz zielonogórskie Mini Zoo.