Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

Toruńscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który jak dotąd liczy kilka tomów akt, a to jeszcze nie koniec sprawy. Dotyczy ona działalności zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów. Pierwsze zatrzymania były w maju, wtedy zarzuty usłyszało czterech mężczyzn i kobieta. Teraz dołączył do nich kolejny podejrzany.


Przypomnijmy: sprawa ma swój początek w pierwszych dniach maja (4.05.16). Wtedy policjanci z Rubinkowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW 530i z 2005 roku. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy ustalili, że auto to znajduje się na jednej z posesji w gminie Łubianka. W niespełna dobę od zgłoszenia funkcjonariusze weszli pod namierzony adres. Wtedy też do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat  i 19-letnia kobieta. Po przeszukaniu garażu policjanci znaleźli skradzione BMW, praktycznie rozebrane na części tak, że pozostał z niego szkielet.

Kryminalni przeszukując pozostałe pomieszczenia zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS, mnóstwo części pochodzących z innych pojazdów różnych marek, a także gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe, narzędzia służące do włamań i kradzieży samochodów.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży BMW 530i. Dwoje 19-latków odpowie także za paserstwo. Natomiast na pozostałą trójkę kryminalni zgromadzili materiał świadczący świadczący o tym, że ten przestępczy proceder prowadzili już od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że kradli auta, następnie rozbierali je na części i sprzedawali w różnych miejscach. To dało prokuratorowi podstawy do przedstawienia im zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata.

Wtedy też jeden z nich (40l.) decyzją sądu trafił za kraty na 3 miesiące.

Jednak już w maju toruńscy kryminalni zapowiadali dalszy rozwój i kolejne zatrzymanie w tej sprawie. Tydzień temu (2.09.16) do grupy podejrzanych dołączył kolejny. To 38-letni mieszkaniec Torunia, bardzo dobrze znany policjantom ze swojej przestępczej aktywności, bowiem w przeszłości był wielokrotnie notowany za kradzieże pojazdów. Siedem lat swojego życia spędził w zakładzie karnym, odsiadując wyrok właśnie za tego typu przestępstwa. Więzienie opuścił w drugiej połowie 2014 roku.

W miniony poniedziałek (5.09.16), podobnie jak wcześniej zatrzymani jego współkompani, usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata. Na wniosek policjantów poparty przez prokuratora toruński sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni nie zakończyli jeszcze sprawy, choć zgromadzony materiał dowodowy już dziesięć tomów.

(KWP Bydgoszcz /dk)


Komentarze

Podobne informacje

Policjanci odzyskali wyłudzony przez oszustów wachlarz z obrazem Kossaka-akty oskarżenia obejmują łącznie kilkadziesiąt przestępstw

Policjanci odzyskali wyłudzony przez oszustów wachlarz z obrazem Kossaka-akty oskarżenia obejmują łącznie kilkadziesiąt przestępstw

2017-06-29 01:57:33

Policjanci odzyskali zabytkowy wachlarz z obrazami Kossaka, Lentza i Wywiórskiego. Dzieło sztuki właścicielka utraciła przekazując wraz z kilkudziesięcioma tysiącami złotych oszustom działającym metodą "na wnuczka". Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani.


Zatrzymania w sprawie zabójstwa księdza z Jędrzejowa

Zatrzymania w sprawie zabójstwa księdza z Jędrzejowa

2017-06-27 20:39:06

Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziły do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70-letniego księdza z gminy Sędziszów.


Wejherowo: Pijany 23-latek usłyszał zarzut spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie osoby

Wejherowo: Pijany 23-latek usłyszał zarzut spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie osoby

2017-06-27 20:20:44

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracowali nad sprawą wypadku drogowego na trasie Linia - Zakrzewo, gdzie nietrzeźwy 23- latek jadąc samochodem marki Audi zjechał na pobocze i uderzył w quada oraz znajdujące się przy nim dwie osoby. W wyniku uderzenia 31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta ponieśli śmierć. Kierujący audi został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dzisiaj policjanci doprowadzą go do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.


[VIDEO] Grupa dokonująca przestępstw w obrocie paliwami rozbita. Zatrzymano 15 członków mafii

[VIDEO] Grupa dokonująca przestępstw w obrocie paliwami rozbita. Zatrzymano 15 członków mafii

2017-06-27 20:15:51

Policjanci z Wołomina oraz KSP, wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Olsztynie CBŚP, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz antyterrorystami z Warszawy, Białegostoku i Olsztyna w ramach pracy operacyjnej oraz śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie zatrzymali 15 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu paliw bez opłaconego podatku od towarów i usług, opłaty paliwowej i akcyzowej na terenie Polski a także innych państw europejskich. 


[VIDEO] Dolnośląscy policjanci zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców

[VIDEO] Dolnośląscy policjanci zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców

2017-06-26 19:25:09

Dolnośląscy policjanci współpracując z funkcjonariuszami z województwa wielkopolskiego udaremnili możliwość tzw. „ustawki” pseudokibiców sympatyzujących z zespołami piłkarskimi z Wrocławia i Warszawy. Do „spotkania” miało dojść w kompleksie leśnym na terenie województwa wielkopolskiego. W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano blisko 100 osób, a w samochodach ujawniono ochraniacze i rękawice bokserskie. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do konfrontacji obu grup.


Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu

Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu

2017-06-26 19:18:19

Policjanci z zespołu zwalczającego handel ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli właśnie postępowanie przygotowawcze prowadzone przeciwko 44-latce. Kobieta podejrzana jest o ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Za popełnione przestępstwo zatrzymanej grozi 5 lat więzienia.


Słupsk: Pieniądze znalezione na ulicy

Słupsk: Pieniądze znalezione na ulicy

2017-06-26 19:17:03

Znalazła i pozbierała rozrzucone na jezdni banknoty. Policjantka ze Szkoły Policji w Słupsku zadziałała tak sprawnie, że po kilkudziesięciu minutach właściciel odebrał zgubione pieniądze.


Policjanci uratowali 8 szczeniaków zamkniętych w bagażniku

Policjanci uratowali 8 szczeniaków zamkniętych w bagażniku

2017-06-26 19:14:02

Policjanci z Lubina musieli rozbić szybę w aucie pozostawionym na słońcu, by uratować 8 szczeniaków zamkniętych w bagażniku. Pieski nie miały wody, znajdowały się we własnych odchodach, bez dostępu do świeżego powietrza, przy temperaturze na zewnątrz blisko 30 stopni. Właściciel zamknął auto zostawiając zwierzęta w bagażniku, a sam poszedł do sklepu na zakupy. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Teraz odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.


Atakował kobiety wracające w nocy do domu - został aresztowany

Atakował kobiety wracające w nocy do domu - został aresztowany

2017-06-26 08:00:01

Ursynowscy policjanci w niespełna dwa dni ustalili 31-latka podejrzanego o napady na kobiety. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenia ciała i zmuszanie do określonego zachowania przy użyciu siły i gróźb działając w warunkach recydywy oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Cztery pokrzywdzone kobiety rozpoznały mężczyznę. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. mężczyzna prowadzony przez policjanta We wtorek, 20.06.br., około północy, na jednej z ulic Ursynowa mężczyzna podbiegł do kobiety wracającej do domu. Próbował przewrócić i wciągnąć w ciemny zaułek. Kobieta udało się obronić, a napastnik uciekł.


Policyjna akcja poszukiwawcza prowadzona z lądu, wody i powietrza

Policyjna akcja poszukiwawcza prowadzona z lądu, wody i powietrza

2017-06-24 08:48:48

Na terenie powiatu gorzowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Witnicy prowadzone były zakrojone na szeroką skale działania poszukiwawcze za zaginionym 65-letnim mężczyzną. Na szczęście mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkania - jest cały i zdrowy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.