Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

Toruńscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który jak dotąd liczy kilka tomów akt, a to jeszcze nie koniec sprawy. Dotyczy ona działalności zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów. Pierwsze zatrzymania były w maju, wtedy zarzuty usłyszało czterech mężczyzn i kobieta. Teraz dołączył do nich kolejny podejrzany.


Przypomnijmy: sprawa ma swój początek w pierwszych dniach maja (4.05.16). Wtedy policjanci z Rubinkowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW 530i z 2005 roku. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy ustalili, że auto to znajduje się na jednej z posesji w gminie Łubianka. W niespełna dobę od zgłoszenia funkcjonariusze weszli pod namierzony adres. Wtedy też do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat  i 19-letnia kobieta. Po przeszukaniu garażu policjanci znaleźli skradzione BMW, praktycznie rozebrane na części tak, że pozostał z niego szkielet.

Kryminalni przeszukując pozostałe pomieszczenia zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS, mnóstwo części pochodzących z innych pojazdów różnych marek, a także gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe, narzędzia służące do włamań i kradzieży samochodów.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży BMW 530i. Dwoje 19-latków odpowie także za paserstwo. Natomiast na pozostałą trójkę kryminalni zgromadzili materiał świadczący świadczący o tym, że ten przestępczy proceder prowadzili już od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że kradli auta, następnie rozbierali je na części i sprzedawali w różnych miejscach. To dało prokuratorowi podstawy do przedstawienia im zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata.

Wtedy też jeden z nich (40l.) decyzją sądu trafił za kraty na 3 miesiące.

Jednak już w maju toruńscy kryminalni zapowiadali dalszy rozwój i kolejne zatrzymanie w tej sprawie. Tydzień temu (2.09.16) do grupy podejrzanych dołączył kolejny. To 38-letni mieszkaniec Torunia, bardzo dobrze znany policjantom ze swojej przestępczej aktywności, bowiem w przeszłości był wielokrotnie notowany za kradzieże pojazdów. Siedem lat swojego życia spędził w zakładzie karnym, odsiadując wyrok właśnie za tego typu przestępstwa. Więzienie opuścił w drugiej połowie 2014 roku.

W miniony poniedziałek (5.09.16), podobnie jak wcześniej zatrzymani jego współkompani, usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata. Na wniosek policjantów poparty przez prokuratora toruński sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni nie zakończyli jeszcze sprawy, choć zgromadzony materiał dowodowy już dziesięć tomów.

(KWP Bydgoszcz /dk)


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Sprzedawali gaz grzewczy jako paliwo LPG

[VIDEO] Sprzedawali gaz grzewczy jako paliwo LPG

2017-02-21 07:12:41

6 osób, w tym 2 liderów zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci łódzkiego CBŚP. Przestępcy sprzedawali gaz grzewczy jako paliwo LPG. W ten sposób oszukali Skarb Państwa na 1,6 mln. złotych. Oszustom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Najpierw znęcał się nad psem, później go zabił

Najpierw znęcał się nad psem, później go zabił

2017-02-21 07:07:49

Policjanci z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali 32-latka, podejrzanego o znęcanie się nad psem a następnie jego zabicie. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wstrzyknął zwierzęciu płyn do odmrażania zamków i bił go kijem, a później wrzucił do rzeki. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.


Z młotkiem napadł na pracownika salonu gier. Kilka godzin później był już w rękach policjantów.

Z młotkiem napadł na pracownika salonu gier. Kilka godzin później był już w rękach policjantów.

2017-02-20 08:50:52

W niespełna cztery godziny od zgłoszenia lubartowscy kryminalni zatrzymali sprawcę napadu, do którego doszło wczoraj po południu w salonie gier. 27-latek młotkiem uderzył w głowę pracownika, a następnie zabrał 2 tys. złotych. Na szczęście zdrowiu i życiu pokrzywdzonego nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.  


Wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru

Wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru

2017-02-20 08:50:08

Kętrzyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Kętrzyn. W pożarze zginęły trzy osoby, dwie kobiety oraz 3-letnie dziecko. Powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa, który określi, co mogło być bezpośrednią przyczyną pożaru.  


Mieszkanka Szwecji podziękowała katowickim policjantom za profesjonalizm i uratowanie życia jej 70-letniej matki

Mieszkanka Szwecji podziękowała katowickim policjantom za profesjonalizm i uratowanie życia jej 70-letniej matki

2017-02-18 11:44:30

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla katowickich stróżów prawa. Przesłane zostały przez mieszkankę Szwecji, która w ten sposób chciała wyrazić wdzięczność mundurowym i docenić ich zaangażowanie oraz profesjonalizm. Dzięki sprawnej akcji mundurowi uratowali życie jej 70- letniej matce.


Oszuści okradali śląską kopalnię!

Oszuści okradali śląską kopalnię!

2017-02-17 18:59:08

Wodzisławscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 4 osoby podejrzane o oszustwa przy realizacji transportu węgla. Podejrzani zaniżali wagę podwójnie załadowanych pojazdów. Prokurator zastosował wobec mężczyzn dozór policji i poręczenia majątkowe. Za przestępstwa jakich się dopuścili grozi im do 8 lat więzienia.


[VIDEO] Międzynarodowi handlarze bronią zatrzymani przez CBŚP

[VIDEO] Międzynarodowi handlarze bronią zatrzymani przez CBŚP

2017-02-17 18:54:29

Policjanci z katowickiego CBŚP rozbili międzynarodową grupę przestępczą handlującą bronią. Sukces był możliwy dzięki współpracy z policjantami Słowacji, Niemiec i Holandii. Zabezpieczono 340 sztuk broni. Według ustaleń funkcjonariuszy CBŚP, przemytnicy mogli wprowadzić na rynek 1,5 tys. egzemplarzy broni palnej różnego rodzaju. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.


Wyłudzili milion złotych na fikcyjnej sprzedaży zegarków na Ukrainę

Wyłudzili milion złotych na fikcyjnej sprzedaży zegarków na Ukrainę

2017-02-16 13:10:09

15 osób, w tym dwóch liderów zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymali funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP. Kierujący grupą wyłudzali VAT poprzez fikcyjną sprzedaż luksusowych zegarków na Ukrainę.


Kolejna nielegalna wytwórnia papierosów zlikwidowania. Zatrzymano osiem osób!

Kolejna nielegalna wytwórnia papierosów zlikwidowania. Zatrzymano osiem osób!

2017-02-14 19:28:40

Policjanci z Mińska Mazowieckiego zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów działającą na terenie jednej z podwarszawskich miejscowości. W sprawie nadzorowanej przez mińską prokuraturę oraz Prokuraturę Okręgową w Siedlcach zatrzymano 8 osób, którym przedstawiono zarzut współudziału w nielegalnej produkcji papierosów, w tym czterem podejrzanym zarzucono działalność w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. 


[VIDEO] Zorganizowana grupa przestępcza produkująca i rozprowadzająca kosmetyki oraz odzież zlikwidowana

[VIDEO] Zorganizowana grupa przestępcza produkująca i rozprowadzająca kosmetyki oraz odzież zlikwidowana

2017-02-14 07:49:20

Ponad 300 tys. flakonów (10 tys. litrów/ 10 ton) markowych perfum o wartości ponad 10 mln zł zabezpieczyli policjanci CBŚP i celnicy z Warszawy w nielegalnej rozlewni oraz 5 magazynach w powiecie grodziskim i pruszkowskim. Funkcjonariusze zlikwidowali największą, nielegalną fabrykę perfum i zatrzymali 28 osób, spośród których 21 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak również związane z naruszeniem prawa własności przemysłowej.