Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

Toruńscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który jak dotąd liczy kilka tomów akt, a to jeszcze nie koniec sprawy. Dotyczy ona działalności zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów. Pierwsze zatrzymania były w maju, wtedy zarzuty usłyszało czterech mężczyzn i kobieta. Teraz dołączył do nich kolejny podejrzany.


Przypomnijmy: sprawa ma swój początek w pierwszych dniach maja (4.05.16). Wtedy policjanci z Rubinkowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW 530i z 2005 roku. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy ustalili, że auto to znajduje się na jednej z posesji w gminie Łubianka. W niespełna dobę od zgłoszenia funkcjonariusze weszli pod namierzony adres. Wtedy też do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat  i 19-letnia kobieta. Po przeszukaniu garażu policjanci znaleźli skradzione BMW, praktycznie rozebrane na części tak, że pozostał z niego szkielet.

Kryminalni przeszukując pozostałe pomieszczenia zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS, mnóstwo części pochodzących z innych pojazdów różnych marek, a także gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe, narzędzia służące do włamań i kradzieży samochodów.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży BMW 530i. Dwoje 19-latków odpowie także za paserstwo. Natomiast na pozostałą trójkę kryminalni zgromadzili materiał świadczący świadczący o tym, że ten przestępczy proceder prowadzili już od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że kradli auta, następnie rozbierali je na części i sprzedawali w różnych miejscach. To dało prokuratorowi podstawy do przedstawienia im zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata.

Wtedy też jeden z nich (40l.) decyzją sądu trafił za kraty na 3 miesiące.

Jednak już w maju toruńscy kryminalni zapowiadali dalszy rozwój i kolejne zatrzymanie w tej sprawie. Tydzień temu (2.09.16) do grupy podejrzanych dołączył kolejny. To 38-letni mieszkaniec Torunia, bardzo dobrze znany policjantom ze swojej przestępczej aktywności, bowiem w przeszłości był wielokrotnie notowany za kradzieże pojazdów. Siedem lat swojego życia spędził w zakładzie karnym, odsiadując wyrok właśnie za tego typu przestępstwa. Więzienie opuścił w drugiej połowie 2014 roku.

W miniony poniedziałek (5.09.16), podobnie jak wcześniej zatrzymani jego współkompani, usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata. Na wniosek policjantów poparty przez prokuratora toruński sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni nie zakończyli jeszcze sprawy, choć zgromadzony materiał dowodowy już dziesięć tomów.

(KWP Bydgoszcz /dk)


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Międzynarodowe ćwiczenia Fenix przy współudziale policji: Czech, Węgier, Słowacji

[VIDEO] Międzynarodowe ćwiczenia Fenix przy współudziale policji: Czech, Węgier, Słowacji

2017-03-29 09:48:43

-To chyba najbezpieczniejsze miejsce w Polsce - Tak w czwartkowy poranek o swojej miejscowości mówili mieszkańcy Marklowic Górnych.


Oszukiwali firmy w całym kraju. Pobierali zaliczki i znikali

Oszukiwali firmy w całym kraju. Pobierali zaliczki i znikali

2017-03-28 21:11:19

Mikołowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oszukali 18 firm z całej Polski na ponad 750 tys. zł. Mężczyźni nie płacili za usługi, a także pobierali zaliczki nie wywiązując się z zawartych umów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi do 8 lat więzienia.  


Fałszywe stemple i próba korupcji w Gdańsku

Fałszywe stemple i próba korupcji w Gdańsku

2017-03-28 08:04:46

Pod zarzutem usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali 23 marca w rejonie Terminala Promowego Westerplatte 43-letnią kobietę i 21-latka, obywateli Kazachstanu (matkę z synem), którzy zamierzali wypłynąć do Szwecji.


Wyłudzili 7 mln VAT na obrocie katodami niklu

Wyłudzili 7 mln VAT na obrocie katodami niklu

2017-03-28 08:03:20

5 osób zatrzymanych - to efekt pracy policjantów CBŚP z Bielska Białej, którzy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą VAT w województwach śląskim, małopolskim i mazowieckim. Oszuści, poprzez fikcyjny obrót fakturami wyłudzili 7 mln VAT. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie i przestępstwami karno - skarbowymi. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą.


Przez telefon uratował dziecko

Przez telefon uratował dziecko

2017-03-28 07:57:46

Dyżurny zawierciańskiej policji pomógł uratować roczne dziecko, które przestało oddychać. Policjant natychmiast po zgłoszeniu wezwał pogotowie i wysłał policyjny patrol. W tym samym czasie telefonicznie instruował matkę, jak ma udzielić pomocy swojej córeczce.


Wrocław: Uszkodził nożem blisko 40 aut!

Wrocław: Uszkodził nożem blisko 40 aut!

2017-03-27 20:50:03

Wrocławscy policjanci dzięki zgłoszeniu od jednego z mieszkańców zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 39 zaparkowanych samochodów. Sprawca zarysował elementy karoserii pojazdów nożem. Straty w tej sprawie szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany nie uniknie także odpowiedzialności finansowej za spowodowane szkody.


Nożownik z Rybnika w rękach policji!

Nożownik z Rybnika w rękach policji!

2017-03-27 20:42:38

Rybniccy kryminalni przy wsparciu grupy szybkiego reagowania zatrzymali 21-letniego mieszkańca Rybnika, który ranił nożem trzy osoby. Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury.


Mocne uderzenie CBŚP w śląski narkobiznes

Mocne uderzenie CBŚP w śląski narkobiznes

2017-03-27 10:29:14

50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i co najmniej 220 tys. tabletek ekstazy wprowadziła do obrotu zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez policjantów lubelskiego CBŚP na Śląsku. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 4 mln złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 8 członków grupy przestępczej, w tym dwóch liderów. Mężczyźni odpowiedzą za udział w grupie przestępczej i produkcję oraz handel znaczną ilością narkotyków.


Księgowa zakładu pogrzebowego przywłaszczyła 30 tys. zł

Księgowa zakładu pogrzebowego przywłaszczyła 30 tys. zł

2017-03-24 18:41:20

Białostoccy policjanci zatrzymali 34-latkę. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta pracując w jednym z zakładów pogrzebowych w Białymstoku przywłaszczyła około 30 tysięcy złotych, fałszowała podpisy i niszczyła dokumentację. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.


Szukają świadków oblania kwasem mężczyzny przy Kaskadzie w Szczecinie

Szukają świadków oblania kwasem mężczyzny przy Kaskadzie w Szczecinie

2017-03-24 18:36:59

Policjanci szczecińskiego CBŚP proszą o kontakt wszystkich świadków w sprawie oblania nieznaną substancją żrącą mieszkańca Szczecina - Mirosława B. lat 47. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 marca 2017 r., około godziny 7:20 w Szczecinie, na chodniku przy ulicy Obrońców Stalingradu, na wysokości Galerii Kaskada przy Al. Niepodległości.