Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

[VIDEO] Brawurowe zatrzymanie złodzieja aut w Media Expert!

Toruńscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który jak dotąd liczy kilka tomów akt, a to jeszcze nie koniec sprawy. Dotyczy ona działalności zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów. Pierwsze zatrzymania były w maju, wtedy zarzuty usłyszało czterech mężczyzn i kobieta. Teraz dołączył do nich kolejny podejrzany.


Przypomnijmy: sprawa ma swój początek w pierwszych dniach maja (4.05.16). Wtedy policjanci z Rubinkowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW 530i z 2005 roku. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy ustalili, że auto to znajduje się na jednej z posesji w gminie Łubianka. W niespełna dobę od zgłoszenia funkcjonariusze weszli pod namierzony adres. Wtedy też do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat  i 19-letnia kobieta. Po przeszukaniu garażu policjanci znaleźli skradzione BMW, praktycznie rozebrane na części tak, że pozostał z niego szkielet.

Kryminalni przeszukując pozostałe pomieszczenia zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS, mnóstwo części pochodzących z innych pojazdów różnych marek, a także gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe, narzędzia służące do włamań i kradzieży samochodów.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży BMW 530i. Dwoje 19-latków odpowie także za paserstwo. Natomiast na pozostałą trójkę kryminalni zgromadzili materiał świadczący świadczący o tym, że ten przestępczy proceder prowadzili już od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że kradli auta, następnie rozbierali je na części i sprzedawali w różnych miejscach. To dało prokuratorowi podstawy do przedstawienia im zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata.

Wtedy też jeden z nich (40l.) decyzją sądu trafił za kraty na 3 miesiące.

Jednak już w maju toruńscy kryminalni zapowiadali dalszy rozwój i kolejne zatrzymanie w tej sprawie. Tydzień temu (2.09.16) do grupy podejrzanych dołączył kolejny. To 38-letni mieszkaniec Torunia, bardzo dobrze znany policjantom ze swojej przestępczej aktywności, bowiem w przeszłości był wielokrotnie notowany za kradzieże pojazdów. Siedem lat swojego życia spędził w zakładzie karnym, odsiadując wyrok właśnie za tego typu przestępstwa. Więzienie opuścił w drugiej połowie 2014 roku.

W miniony poniedziałek (5.09.16), podobnie jak wcześniej zatrzymani jego współkompani, usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata. Na wniosek policjantów poparty przez prokuratora toruński sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni nie zakończyli jeszcze sprawy, choć zgromadzony materiał dowodowy już dziesięć tomów.

(KWP Bydgoszcz /dk)


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o pranie pieniędzy

[VIDEO] Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o pranie pieniędzy

2017-05-22 18:24:01

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w 2014 r. przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie po złożeniu zawiadomienia przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Postępowanie prowadzone przez małopolskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą dotyczyło podejrzenia prania brudnych pieniędzy przez firmy, zajmujące się działalnością gospodarczą zarówno w Polsce, na Słowacji jak i w Czechach. Śledczy oszacowali, że mogło został „wypranych” ponad 27 mln złotych.


Akcja ratownicza na Siemianówce. Uratowali żeglarzy

Akcja ratownicza na Siemianówce. Uratowali żeglarzy

2017-05-22 18:08:27

Białostoccy policjanci z patrolu wodnego pomogli żeglarzom, których łódka przewróciła się na zalewie Siemianówka. Mężczyźni i ich żaglówka zostali bezpiecznie przetransportowani do brzegu


Wrocław: Prokuratura zabiera głos w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci Igora Stachowiaka

Wrocław: Prokuratura zabiera głos w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci Igora Stachowiaka

2017-05-22 07:17:36

W związku z doniesieniami medialnymi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu informuje, że długość trwania śledztwa w sprawie śmierci Igora Stachowiaka wynika z realizacji wniosków dowodowych składanych przez rodziców zmarłego, pokrzywdzonych Annę i Macieja Stachowiaków, oraz ich pełnomocników.


[VIDEO] Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tysięcy złotych

[VIDEO] Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tysięcy złotych

2017-05-20 15:24:15

Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 - to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się hurtowym obrotem środkami odurzającymi.


Zamordowała swojego 58-letniego partnera

Zamordowała swojego 58-letniego partnera

2017-05-19 20:19:57

60-letnią Annę K. zatrzymali policjanci z komisariatu w Radzyminie. Kobieta podczas kolejnej awantury prawdopodobnie zadała cios nożem swojemu 58-letniemu partnerowi. Ten w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sąd rejonowy w Wołominie zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym wobec Anny K. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w Szwecji!

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w Szwecji!

2017-05-19 20:15:40

Dzięki współpracy polskiej i szwedzkiej policji w ramach sieci ENFAST zajmującej się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców w krajach europejskich, w ręce funkcjonariuszy w Szwecji wpadł 30-letni Mateusz Z. poszukiwany od roku europejskim nakazem aresztowania przez polski wymiar sprawiedliwości.


Austria: Zakończenie obrad 45. Europejskiej Konferencji Regionalnej Interpolu - Polska organizatorem 47. konferencji w 2019 roku

Austria: Zakończenie obrad 45. Europejskiej Konferencji Regionalnej Interpolu - Polska organizatorem 47. konferencji w 2019 roku

2017-05-19 10:26:54

Zakończyła 3-dniowe obrady 45. Europejska Konferencja Regionalna Interpolu, odbywająca się w St Johann im Pongau w Austrii, w której uczestniczyła delegacja Polski pod przewodnictwem Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka.


Policjanci ostrzegają przed oszustwem - na mechanika

Policjanci ostrzegają przed oszustwem - na mechanika

2017-05-17 14:10:59

Uszkodzili auto, by je później naprawić i wyłudzić pieniądze od właścicielki. Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili auto jednej z klientek sklepu, a następnie zaproponowali jej pomoc w uruchomieniu go. Gdy po naprawie zażądali od niej 500 złotych kobieta wezwała na miejsce policję.


[VIDEO] Pirat drogowy z Warszawy pędził ponad 230 km/h. Nie miał prawa jazdy

[VIDEO] Pirat drogowy z Warszawy pędził ponad 230 km/h. Nie miał prawa jazdy

2017-05-16 19:54:57

Po raz kolejny policjanci z puławskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. W ramach działań mundurowi zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 232 km/h. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania, bo stracił je za punkty karne. Mundurowi ujawnili łącznie 47 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.


Ustawiał przetargi w Opolu? 46-latek zatrzymany

Ustawiał przetargi w Opolu? 46-latek zatrzymany

2017-05-16 19:45:18

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją KWP w Opolu zatrzymali 46-letniego pracownika jednej z instytucji publicznych. Mężczyzna podejrzany jest o przyjmowanie łapówek w zamian za załatwianie przetargów. Przyjęte od przedstawicieli firm korzyści majątkowe sięgają 80 tys. zł. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.